Úvod » Historie

Loučení s Létem 2020

publikováno 20.09.2020 (aktualizováno 18.01.2021)

Rychnov se směje

Greenwichi

Londýnským Greenwichem sice prochází proslulý Prime Meridian podle kterého se nastavují hodiny po celém světě, ale tento světoznámý nultý poledník je pro náš Rychnov přece jen jakousi astronomickou hříčkou. Na rychnovském rynku, promiňte obdivovatelé Sherloka Holmse potažmo Harryho Pottera, totiž máme svůj vlastní čas. Čas který běží jako šílený, čas který oponou trhnul a změněn je svět...Ale dost bylo klasiků. Nám jde hlavně a především o další povedenou víkendovou taškařici agilním Rychnovským spolkem prezentovanou jako Loučení s létem. A právě tady je to pověstné jádro pudla. Nemá sice nic společného s černým psiskem doktora Fausta jemuž se před očima pudl proměnil v ďábelského Mefistofela, ale jistá podobnost v čase tady je. Vždyť snad doslova jen před pár dny jsme léto na rynku vonícím opékanou sekanou vítali, aby se uplynulá sobota pro změnu zahalila do aroma grilovaných bílých i červených klobás, tentokráte ale už  při nostalgickém mávání létu na odchodnou. Ano, není to od přírody fair, mohla s tím obracením listů v kalendáři ještě počkat, na druhou stranu nám ale budiž útěchou, že pokud jde o time, ten alespoň měří všem stejným metrem. Možná i  proto se vydařené víkendové odpoledne neslo v duchu příjemna, debužírovalo se, pivní pěna nestačila ve sklenicích ani na chvíli opadnout, ještě teď nám v uších zní skvělá muzika supersympaťáků chomutovské kapely Cobblestone... Zneužijeme-li v tomto případě rádoby nenápadně oslího můstku, je vlastně asi docela výhodné, že ten rychnovský čas letí rychleji než je ve světě zvykem. Kdyby tomu tak nebylo, zřejmě by se nestihla ona přehršel akcí jež na Rychnováky a jejich souputníky ještě letos za dveřmi čeká. Už teď do nich totiž nakukuje Václavské řízkobraní následované pivní pánskou sešlostí, drakiádou či Rychnovským bramborákem, o slovo se vehementně hlásí i country večer ...Takže- Ahoj a Nashle!

text a foto: R.U.D.A.

facebook.com       vybrali.sme.sk vybrali.sme